
De Stuart SHM1 homogenisator is een krachtige homogenisator met variabele snelheid. De high-speed, high-torque motor maakt het apparaat ideaal voor de meeste te homogeniseren toepassingen.
In werking kan de rotoras, die rechtstreeks is gekoppeld met de motor, op een toerental tot 35.000 rpm draaien. Wanneer de rotoras draait zorgt deze er samen met het statische handvat voor een pompwerking waarbij het monster in het open uiteinde van de buis, of sonde, wordt gezogen en door de gaten onderaan weer naar buiten wordt gepompt. Deze werking verkleint de deeltjesgrootte van het monster. Ook het snelheidsverschil tussen de snel bewegende rotor en het statische buisstelsel creëert cavitatiewerking waarbij het monster tot kleine deeltjes wordt verkleind.
De homogenisator is lichtgewicht waardoor het comfortabel is in gebruik. De meeste samples kunnen binnen dertig seconden worden verwerkt. Voor langere verwerking kan de unit op een staafhouder worden gemonteerd met behulp van de meegeleverde klem. Een staafhouder is los verkrijgbaar.
De homogenisator is geschikt voor een selectie van roestvrijstalen sondes voor grotere en zwaardere monsters en voor polycarbonaat wegwerpsondes. Wegwerpsondes zijn geschikt voor harde weefsels en ideaal waar kruisbesmetting plaats kan vinden. Indien nodig kunnen wegwerpsondes gemakkelijk worden gedemonteerd en tot zeven keer worden geautoclaveerd. Door een zorgvuldige selectie van het type sonde, kunnen monsters van 0,03 ml tot 100 ml worden verwerkt.
De homogenisator wordt geleverd met een toolkit voor de ontmanteling van de rotor sondes voor eenvoudige reiniging. De homogenisator wordt geleverd zonder sonde, deze noodzakelijke accessoire moet afzonderlijk worden besteld.
Zie voor overige gegevens van de homogenisator de brochure.
Algemeen | |
---|---|
Fabrikant | Stuart |
Afmeting (hxØ) | 160 x 55 mm |
Gewicht | 0,5 kg |
Garantie | Een jaar |
Uitvoering | |
---|---|
Model | SHM1 |
Snelheid | 5.000 tot 35.000 rpm |
Verwerkingsbereik | 0,03 tot 100 ml |
Geluidsniveau | < 72 dB |