De Stuart CP300 laboratorium verwarmingsplaat is een geheel nieuw concept binnen de verwarmingsplaten.
Een verwarmde glaskeramische plaat is gemonteerd in een blok van zuivere PTFE wat zorgt voor een krachtige laboratorium verwarmingsplaat die bijna ongevoelig is voor chemische aantasting, zelfs door geconcentreerde zuren. Bij het koken van zure oplossingen wordt de laboratorium verwarmingsplaat niet aangetast door de rook en spatten die uiteindelijk conventionele verwarmingsplaten vernietigen. De chemische inertheid van de PTFE en keramische bovenplaat betekent ook dat veel meer agressieve reinigingsmiddelen kunnen worden gebruikt. Als bijvoorbeeld alle sporen van metaal moeten worden verwijderd, kan de laboratorium verwarmingsplaat kan worden gewassen met geconcentreerd salpeterzuur!
De aparte temperatuurregelaar is verbonden met de verwarmingsplaat via een 2 meter met PTFE gecoate kabel. Hierdoor kan de verwarmingsplaat worden geplaatst in een zuurkast terwijl de temperatuurregelaar er buiten blijft, ver weg van de corrosieve omgeving. De temperatuurregelaar is uitgerust met een "Hot" lampje dat knippert wanneer de plaattemperatuur boven de 50°C is en het zal blijven werken wanneer deze uitgeschakeld is en aangesloten blijft op het lichtnet.
De laboratorium verwarmingsplaat heeft een grote 200 mm vierkant verwarmde ruimte en is dus ideaal voor het verwarmen van zowel een groot bekerglas/erlenmeyer of meerdere kleinere.
Zie voor overige gegevens van de laboratorium verwarmingsplaat de brochure.
Naast mdeol CP300 zijn er nog diverse andere modellen verwarmingsplaten beschikbaar.
| Algemeen | |
|---|---|
| Fabrikant | Stuart |
| Afmeting (bxdxh) | 320 x 360 x 60 mm |
| Gewicht | 11 kg |
| Garantie | Een jaar |
| Uitvoering | |
|---|---|
| Model | CP300 |
| Analoog/Digitaal | Analoog |
| Plaatmateriaal | Glaskeramisch |
| Plaatafmeting | 300 x 300 mm |
| Verwarmd oppervlak | 200 x 200 mm |
| Max. temperatuur | 400°C |
| Roerder | |
| Verwarmingsvermogen | 900W |
| "Hot" waarschuwingslampje | |